Αρχικά να σου ξεκαθαρίσουμε ότι ο Γουέιν ΔΕΝ είναι ο Μέσι που θα σου πετάξει τρία γκολ και τρεις ασίστ σ’ ένα παιχνίδι. Όμως ούτε θα σου βάλει 100 γκολ τη χρονιά όπως θα σου έκανε ο Ρονάλντο. Και φυσικά ΔΕΝ θα σου κάνει ούτε τα μισά τσαλιμάκια απ’ αυτά που μπορεί να σου κάνει ο Νεϊμάρ.
Ναι φίλτατε, ΔΕΝ είναι ο καλύτερος, αλλά είναι σίγουρα απ’ τους πιο ποιοτικούς ποδοσφαιριστάς (όπως θα ‘λεγε και ο Κυρ Σάββας) που ‘χουμε δει τα τελευταία χρόνια. Σταθερός, βλέπει γήπεδο, είναι συμπαθητικός, δεν δημιουργεί φασαρίες και όταν η μπάλα “καίει” ξέρει να την βάζει στο πλεκτό.
Μια μέρα σαν τη σημερινή, πριν από 32 χρόνια, θα γεννηθεί στο Λίβερπουλ o πρώτος σκόρερ όλων των εποχών για την ομάδα της Γιουνάιτεντ και της εθνικής της χώρας του.
Γουέιν Ρούνει, να τα χιλιάσεις μωρή παικτούρα.
#1
![](/storage/201710/rooney-first-touch-1.gif)
#2
![](/storage/201710/tumblr-ok5ay8hdmg1w1rav4o1-r5-500.gif)
#3
![](/storage/201710/giphy57250.gif)
#4
![](/storage/201710/06e554675e360f91e32837c502c4ba54.jpg)
#5
![](/storage/201710/wayne-rooney-goal-manchester-united-tottenham.gif)
#6
![](/storage/201710/tumblr-mcgsmhoudx1qaeicwo1-500.gif)
#7
![](/storage/201710/1y5s5r.gif)
#8
![](/storage/201710/1y5s9d.gif)
#9
![](/storage/201710/1y5sfo.gif)
#10
![](/storage/201710/1y5sr2.gif)