Με μια μεγάλη μουσική συναυλία, ο Δήμος Αθηναίων και η Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε. υποδέχθηκαν τους πολίτες, στο Σεράφειο του Δήμου Αθηναίων, με αφορμή τη συνεργασία των δυο φορέων για μια πιο καθαρή πόλη.
H συνεργασία με την Ανακύκλωση Συσκευών Α.Ε. αποσκοπεί στην προσπάθεια του Δήμου Αθηναίων να ενθαρρύνει τους δημότες της Αθήνας να ανακυκλώνουν τις ηλεκτρικές συσκευές τους.
![](/storage/202309/Photo-1-Electrocycle.jpg)
Το μουσικό συγκρότημα ONIRAMA υποδέχθηκε και ξεσήκωσε το κοινό με τα τραγούδια του. Η είσοδος για τους θεατές εξασφαλίστηκε με τον πιο πρωτότυπο τρόπο, φέρνοντας για ανακύκλωση μια μικρή ηλεκτρική ή ηλεκτρονική συσκευή.
![](/storage/202309/Photo-2-Electrocycle.jpg)
Το κοινό ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα και έφερε προς ανακύκλωση τις μικροσυσκευές του! Την βραδιά παρουσίασε ο Δημήτρης Μακαλιάς.