Δύο κατηγορίες ανθρώπων δεν θα μπορούσαν να αγοράσουν το χειροποίητο ποδήλατο της “Manufacture Under Design Cycles“: Oι καπνιστές και οι λάτρεις του φουτουρισμού.
Οι πρώτοι, επειδή το τσιγάρο τους θα αποτελούσε απειλή για τον (φτιαγμένο από συμήδα και βελανιδιά) σκελετό. Σκέψου τώρα να σου φύγει η γόπα σε καμιά λακκούβα κι εσύ να βλέπεις αποσβολωμένος την καύτρα κολλημένη στον επάνω σωλήνα…
![](/storage/201602/mtm2njazmda0mzkxndy2ntkx.jpg)
Οι δεύτεροι, διότι όπως και να το κάνουμε θα προτιμούσαν ένα αλουμινένιο σασί συγκριτικά με τη ρετρό διάθεση που αποπνέει το συγκεκριμένο μοντέλο.
Για όλους τους υπόλοιπους, ο δρόμος είναι ελεύθερος και τα σκυλιά δεμένα, προκειμένου να ποδηλατήσουν με στυλ. Σκέψου, τώρα, να κάνεις τις ορθοπεταλιές σου πάνω σε αυτό το “άντε-γεια-ποδήλατο” και να σε κοιτάζουν οι υποδέλοιποι mainstream ποδηλάτες με ανοιχτό το στόμα.
![](/storage/201602/mtm2njazmda0mzkxndaxmdu1.jpg)
Τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, συμπληρώνονται από φρένα και ταχύτητες (τρεις τον αριθμό) Shimano.
![](/storage/201602/mtm2njazmda0mzkxndy2ntkz.jpg)
Το γεγονός ότι πουθενά στην σελίδα του κατασκευαστή δεν αναφέρεται η τιμή, ενδεχομένως να αποκλείει και μια τρίτη κατηγορία από την αγορά του: όλων ημών των απλών λαϊκών παιδιών με το ισχνό πορτοφόλι…