Ο γιος μιας οικογένειας έχει μια συνήθεια που όλοι λίγο πολύ αντιλαμβανόμαστε: ζωγραφίζει αντρικά γεννητικά όργανα πάνω στα σημειώματα που αφήνει ο διαχειριστής της πολυκατοικίας στην οποία μένει. Συμβαίνει, παιδιά. Πολλές φορές είναι και απολαυστικό.
Αυτό, από ό,τι φαίνεται, όχι απλά δεν το βρίσκει καθόλου αστείο ο ίδιος ο διαχειριστής, αλλά αποφάσισε να εκφράσει τη δυσαρέσκειά του και τέλος πάντων να βγάλει τα νεύρα από μέσα του.
Έγραψε λοιπόν ένα σημείωμα που με την εξής, κάπως εκνευρισμένη -όχι και τόσο- παράκληση: «Αν συνεχίσει ο γιός αυτού που ξέρει, να ζωγραφίζει τα γεννητικά του όργανα σε ό,τι γράφω ενημερωτικά και να αφήνει βρισιές και άσχημες λέξεις σε εμένα, θα κινηθώ δικαστικά».
![](/storage/202012/132179045-10217176927887663-7469987389507685320-o.jpg)
Στο μεταξύ, μάλλον ήδη γνωρίζει ποιος είναι, γιατί δεν εξηγείται αλλιώς η πεποίθησή του πως σίγουρα πρόκειται για γιο και όχι για κόρη. Αυτό που δεν καταλαβαίνουμε είναι πώς γνωρίζει πως ο νεαρός ζωγραφίζει τα δικά του γεννητικά όργανα. Επίσης, τι θα γράφει το εξώδικο; «Μου ζωγραφίζει π**άκια;». Πολλές απορίες. Ένιγουει…