Όχι που θα καθόταν ήσυχη η συνοικία των θεών. Άφησε απλώς τον ΣΥΡΙΖΑ δυο-τρεις βδομαδούλες να ανασάνει κι ύστερα ξεκίνησε την αντιπολίτευση. Κυρίως με διάφορες αφίσες «λυσσαλέου» (και αδιανόητα φλύαρου, δυστυχώς…) περιεχομένου.
Τις τελευταίες ημέρες όμως, πήραν το πάνω χέρι η ειρωνία και η σάτιρα και ο χαβαλές. Βλέπε την αφίσα με το U-turn (κανείς στα Εξάρχεια δεν θα καταδεχόταν να γράψει για «κωλοτούμπες»!)…
![](/storage/201503/20150305-141619.jpg)
![](/storage/201503/20150305-141118.jpg)
…βλέπε το σύνθημα για τη συγκυβέρνηση με τους ΑΝΕΛ…
…βλέπε το άψογο λογοπαίγνιο με τη φόρμα και τη ρεφόρμα…
![](/storage/201503/20150305-143359.jpg)
Για όσους καταλαβαίνουν, φυσικά, τη γλώσσα της πολιτικής περασμένων δεκαετιών, καθώς οι νέες γενιές θα ακούνε περί ρεφορμισμού και θα αναρωτιούνται μήπως είναι καμιά καινούρια απλικέσια…